Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Pierzchnica FRRP Pierzchnica

Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica

Aktualności

PREZES FRRP DARIUSZ MICHALSKI CZŁOWIEKIEM ROKU 2014

PREZES FRRP DARIUSZ MICHALSKI CZŁOWIEKIEM ROKU 2014

Dnia 15.02.2015 r. odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia konkursu „Człowiek roku 2014” oraz wręczenia nagród i wyróżnień. Uroczystości miały miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pierzchnicy. 
 Mieszkańcy naszej Gminy licznie odpowiedzieli na wystosowane do nich zaproszenie na galę. To doroczne wydarzenie uświetnili także swoją obecnością przedstawiciele władz: Pan Mirosław Pawlak - Poseł na Sejm RP; Pan Lucjan Pietrzczyk - Poseł na Sejm RP; Pan Piotr Żołądek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego; Pan Michał Godowski – Starosta Powiatu Kieleckiego; ks. dr Andrzej Drapała prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”; Pani Halina Olendzka - prezes zarządu Fundacji „Nadzieja Rodzinie”; Pan Stanisław Piotr Rękas – Radny Powiatu Kieleckiego; ks. kan. Marian Gawinek – Proboszcz Parafii Pierzchnica; ks. Grzegorz Olejarczyk - Proboszcz Parafii Drugnia; Radni gminy Pierzchnica na czele z przewodniczącą Rady Gminy Panią Marią Łopatowską, kierownicy jednostek gminnych oraz prezesi i dyrektorzy innych podmiotów; sołtysi oraz prezesi organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Pierzchnica.

Człowiekiem Roku 2014 został Pan Dariusz Michalski – Prezes Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica. Wyróżnienia otrzymali: Pan Michał Stępień Sołtys Podlesia, Państwo Andrzej i Wiesława Piotrowscy, Pani Karolina Bulanowska - Kierownik Klubu Wolna Strefa w Skrzelczycach oraz Zespół Trio Country.

Występ artystyczny przedstawił zespół muzyczny Orion Band. W uroczystej Gali wręczenia nagród uczestniczyło ok. 250 osób.

 

Nagrodzeni:

Wyróżnienia:

Michał Stępień – sołtys wsi Podlesie od 2011 roku. W tym czasie dał się poznać, jako osoba zaangażowana i interesująca się problemami mieszkańców. Wielokrotnie przychodził im z pomocą. W roku 2014 Pan Michał z ogromnym zaangażowaniem współuczestniczył w organizacji i przebiegu festynu „Pożegnanie wakacji” zorganizowanego w miejscowości Podlesie. Ponadto zorganizował spotkanie wigilijne dla osób starszych. We własnym zakresie pozyskał środki finansowe oraz organizował dowóz tych osób.

Cechuje się dużą aktywnością i zaangażowaniem w sprawy społeczne gminy.

 

Wiesława i Andrzej Piotrowscy- są przedsiębiorcami. Wybudowali ośrodek opiekuńczy dla osób starszych w Osinach. Pierwsza część tego ośrodka – Zakład Opiekuńczo Leczniczy została oddana do użytku 1 lipca 2014r. Obecnie ośrodek jest w fazie dynamicznego rozwoju i zatrudnienie znalazło w nim już ponad 20 osób, a docelowo będzie znacznie więcej miejsc pracy.

Wyróżnienie specjalne

Karolina Bulanowska- Kierownik Klubu Wolna Strefa w Skrzelczycach. Z wykształcenia jest pedagogiem i profilaktykiem społecznym. Pani Karolina jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Z inicjatywy Pani Karoliny w 2014 roku zostało uruchomione Centrum Aktywności Lokalnej w ramach którego realizowany jest do 2016 roku projekt dla około 150 osób. Polega on na organizacji różnorodnych zajęć, warsztatów, wycieczek, konkursów i innych atrakcji. Pani Karolina była również pomysłodawczynią utworzenia międzypokoleniowego klubu dla seniorów i ludzi młodych.

Wyróżnienie grupowe

Zespół Trio Country – został utworzony przed kilkoma laty przez Pana Grzegorza Strąka oraz jego dwóch synów Łukasza i Dariusza. Swoje występy rozpoczynali grą i śpiewem przy ognisku spotykając się ze znajomymi. Panu Grzegorzowi gitara towarzyszyła już od szkoły podstawowej, później zamiłowaniem do gry na instrumentach muzycznych i śpiewem zaraził synów.

Od kilku lat swoimi występami uświetniają gminne uroczystości. Obecnie nie wyobrażamy sobie Dni Pierzchnicy czy Dożynek Gminnych bez występów zespołu Trio Country w stylu country.

Człowiek Roku 2014

Dariusz Michalski- od 2011 pełni funkcję Prezesa Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica. Wcześniej był jej wiceprezesem. W swojej działalności charakteryzuje się dużym zaangażowaniem w pomoc organizacjom pozarządowym, służąc radą ale również wsparciem finansowym. Od wielu lat przy jego staraniach Fundacja prowadzi akcję stypendialną dzięki której wielu młodych zdolnych ludzi może kontynuować naukę i ukończyć studia. Dzięki jego działaniom przy udziale lokalnych społeczników mogło odbyć się wiele spotkań integracyjnych w poszczególnych miejscowościach jak chociażby wigilie, spotkania z okazji Dnia Kobiet czy wyjazdy do teatru.

Pan Dariusz bierze również aktywny udział w życiu szkoły oraz w innych działaniach publicznych.

Źródło: www.pierzchnica.pl

18

LUT

2015

599

razy

czytano

22/115

frrp.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Lorem ipsum sit dolor

Ukryj moduł.