Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Pierzchnica FRRP Pierzchnica

Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica

Aktualności

MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU

MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU

 

I Ty możesz zostać Mikroprzedsiębiorcą Roku 2012

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy zaprasza właścicieli mikrofirm do udziału w VIII edycji konkursu wyłaniającego najlepszych mikroprzedsiębiorców w Polsce. Do zdobycia są nagrody o łącznej wartości 100 000 zł oraz prestiżowy tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2012”. Zgłaszać mogą się firmy, których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro i zatrudniające mniej niż 10 pracowników. Nabór kandydatów trwa do 18 maja br.

Zwycięzca VIII edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku otrzyma nagrodę główną w wysokości 40 000 zł oraz prestiżowe miano „Mikroprzedsiębiorca Roku 2012”.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem http://mikroprzedsiebiorcaroku.kronenberg.org.pl.

Dotychczasowym laureatom konkursu tytuł ten ułatwił promocję i rozwój firmy, przyczyniając się do rozszerzenia działalności ich przedsiębiorstw oraz zwiększenia udziałów w rynku. Doskonałym przykładem jest Jerzy Sznerski, twórca firmy Sznerski Guss Sp. z o.o,  wynalazca polimeru AnVer – unikatowej technologii poprawiającej efektywność wytopu metali, a dodatkowo chroniącej środowisko.  Deklarował on, że: Dzięki złotemu medalowi na Targach Wynalazków w Norymberdze i zwycięstwu w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2011 moje obroty wzrosły już czterokrotnie.

Sukces w konkursie w roku 2010 ułatwił dynamiczny rozwój także firmie Centrum Badań DNA z Poznania, zajmującej się usługami z zakresu zaawansowanej diagnostyki medycznej. Zdaniem Jacka Wojciechowicza, jej współtwórcy, rozgłos i promocja związana ze zwycięstwem w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2010 ułatwiły nawiązanie kontaktów z inwestorami oraz wejście na giełdę NewConnect.

 

Jak powiedział nam Jacek Wojciechowicz, laureat VI edycji konkursu:

Po naszym sukcesie w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku przez wiele dni otrzymywaliśmy szereg gratulacji i wyrazów uznania zarówno od osób prywatnych, jak i przedstawicieli różnych instytucji. Odnotowaliśmy również wiele kontaktów i zapytań ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i prywatnych Aniołów Biznesu zainteresowanych inwestycją w naszą spółkę. Jej sukces i wejście na giełdę NewConnect w dużej mierze zawdzięczamy rozgłosowi i promocji, jaki otrzymaliśmy dzięki wygraniu konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2010.

 

– Założeniem naszego konkursu jest popularyzacja mikroprzedsiębiorczości oraz wspieranie i promocja firm, które łączą innowacyjność w biznesie z odpowiedzialnością i zakorzenieniem w lokalnych społecznościach. Jesteśmy szczęśliwi, że przyznawana przez nas nagroda to nie tylko prestiż, ale i wymierne korzyści dla przedsiębiorców i ich firm – mówi Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

 

Kapituła konkursu, w której skład wejdą przedstawiciele kluczowych instytucji wspierających mikroprzedsiębiorczość w Polsce, przy ocenie zgłoszeń będzie zwracać uwagę  m.in. na strategię rozwoju firmy, nowatorstwo w stosunku do konkurencji oraz wpływ mikroprzedsiębiorstwa na lokalną społeczność.

 

Laureat tegorocznej edycji zdobędzie tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2012 oraz nagrodę główną w wysokości 40 000 zł. Ponadto Kapituła konkursu przyzna wyróżnienia w trzech kategoriach o wartości 15 000 zł każde:

Start – dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność po 1 stycznia 2009 roku.

Progres –  dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2005, a 31 grudnia 2008 roku.

Senior – dla mikroprzedsiębiorców, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2005 roku.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu br. podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Patronat honorowy nad VIII edycją konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Patronami są także: Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Polska Przedsiębiorcza.

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.kronenberg.org.pl

Patronat honorowy:

Partner merytoryczny:

Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości:

Patronat medialny:

11

MAJ

2012

473

razy

czytano

108/115

frrp.pl

Zdjęcie:
Logo serwisu.
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Lorem ipsum sit dolor

Ukryj moduł.